Budownictwo

Tynki maszynowe

Tynki maszynowe

Niektórzy z naszych klientów zwracają się do nas z zapytaniami o tynki maszynowe, które to niedawno wprowadziliśmy do swojej oferty stałej. Pragną oni wiedzieć, kiedy warto byłoby rozważyć ich zakup oraz jakie korzyści niesie ze sobą ich zastosowanie. Jako, że dla przedstawicieli naszego przedsiębiorstwa zadowolenie klientów jest kwestią priorytetową, postanowiliśmy poświęcić tej kwestii oddzielny artykuł – zapraszamy do jego lektury!

Zacznijmy od początku – tak zwane tynki maszynowe są produktami, które to na powierzchnię ściany zewnętrznej lub wewnętrznej nakładać można w sposób standardowy (ręczny) lub też przy wykorzystaniu specjalistycznych maszyn znajdujących się najczęściej na wyposażeniu profesjonalnych firm budowlanych i wykończeniowych. Na ich korzyść przemawia fakt, iż są one wyrobami lekkimi, a więc nie obciążają ściany, nie odpadają zaraz po aplikacji, natomiast ich nakładanie nie wymaga od pracownika nadmiernego wysiłku.

Tynki maszynowe wybierane są przez ekspertów szczególnie w sytuacji, gdy konieczne jest wyrównanie powierzchni chropowatej, popękanej lub zdeformowanej, której to chcielibyśmy nadać jednolity, piękny wygląd. Co intrygujące, oferowane produkty są wysoce odporne na działanie wysokich i niskich temperatur, a także nie są im straszne częste zmiany warunków atmosferycznych, sprawiając, że stanowią one doskonałe wyroby do stosowania zewnętrznego na elewacji budynków mieszkalnych i użytkowych. Niemniej jednak, jak potwierdzają sami specjaliści z szeroko rozumianej branży wykończeniowej, którzy to najczęściej zgłaszają się do nas po kolejne opakowania tynków, sprawdzają się one równie doskonale we wnętrzach pomieszczeń, które na skutek upływu lat lub też uszkodzeń fizycznych utraciły swoją pierwotną nieskazitelną prezencję i niezbędnym okazało się zakrycie wszelkich uszczerbków w ścianach właśnie tynkiem maszynowym.

Dlaczego jeszcze wyroby omawianego typu stosowane są tak chętnie? Profesjonaliści sięgają po nie bardzo często z uwagi na fakt, iż gwarantują one dużą przyczepność do podłoża, niezależnie od jego specyfiki oraz materiału z jakiego powstało. Zunifikowany produkt jest ich zdaniem optymalną odpowiedzią na ich oczekiwania, jako że nie muszą oni zastanawiać się jaki rodzaj tynku należałoby zastosować na określoną fasadę czy wnętrze obiektu, a zamiast tego stosują oni tynk maszynowy, który przy wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń daje wręcz nadspodziewanie korzystne rezultaty. Ważny jest także długi czas jego obróbki, co oznacza, że w razie zidentyfikowania jakichkolwiek niedoskonałości podczas nakładania warstwy tynku mogą one zostać szybko usunięte, tak aby klient zlecający odświeżenie wnętrza lub też fasady budynku uznał efekt końcowy pracy ekspertów za satysfakcjonujący. Nie możemy także nie wspomnieć o korzystnym stosunku jakości do ceny – tynki maszynowe nabyć można w cenie niecałych pięćdziesięciu złotych za opakowanie o wadze 25 kilogramów, które to jest wysoce wydajne i pozwala na pokrycie znacznej powierzchni.

Udostępnij